CVVZ 2009 - Plzeň

24. listopadu 2009 v 20:40 | Zbycho |  CVVZtky
Celostátní vzájemná výměna zkušeností, tedy CVVZtka, se koná každý rok v jiném městě. Na víkend se sjede několik stovek lidí, které zajímá práce s dětmi. Akce se vždy koná v nějaké velké škole, kde probíhají desítky seminářů, dílen a doprovodných akcí. Letošní CVVZtka se konala v Plzni. Účast byla oproti posledním létům slabší, což připisuji jednak vyšší ceně a jednak nucenou přerušenou roční kontinuitou, kterou loni způsobila pořadatelská organizace Dlažka z Přerova. Ono udělat akci pro lidi, kteří pracují s dětmi, netradičně o podzimních prázdninách je značně mimo. Však se také tento krok mimo projevil na účasti. I když nebyla tradiční účast 1 000 lidí, ale zhruba polovina, akci to nějak nevadilo, ba naopak.

Plzeňské zvládnutí organizace bylo horší, obzvláště v pátek bylo jasně vidět, že se nestíhá a nezvládá. Pravidelný účastník znalí věcí se ale neztratí a umí si poradit ve stylu "udělej si sám." Nováčci to asi měli horší. CVVZtka je ovšem o lidech, takže výsledný dojem ze stráveného víkendu je naprosto kladný.

Navštívil jsem několik programů. Nejvíce mne zaujal program Netradiční deskové hry do klubovny v podání Stanislava Praise - Permona. Každou hru uvedl stručným výkladem o jejím původu a pak jsme se jali hrát. Snad všechny hry pocházely z dálného východu a jednalo se o hry na různých šachovnicích. Mimo deskovek jsme si užili i dvě drobné pohybové hříčky. Výborný seminář, jestli se bude opakovat i příští rok, mohu jen doporučit.

Na astronomicko - kosmonautický tábor se mi vyloženě hodil dvojprogram o vodních a vzduchových raketách, který vedl Martin Komínek. Princip vzduchových a vodních raket je jednoduchý a není problém si na internetu najít informace, ale sestavit si takové rakety a vyzkoušet je k nezaplacení. Opět povedený program.

Byl jsem ještě na půlce programu s názvem Zhotovení modelu terénu, pod vedením Mojmíra Nováčka - Piráta. Pohodový program, pokud není někdo znalec map, určitě se dozví něco nového, jako já. Ale večerní vyčerpanost mé tělesné schránky byla značná, namáhavé bylo sledovat už i ve stoje. Proto jsem asi v půlce program opustil a odebral se pomoci tělu obnovit síly ve vodorovné poloze.

Sobotní večer patří tradičně volbě pořadatele CVVZtky za dva roky. K našemu překvapení se vyrojila spousta zájemců o pořadatelství v roce 2011, nakonec se ale jednalo o fórek. Všichni se ukázali jako pořadatelé "východočeské CVVZtky", která se uskuteční v Hradci Králové. Jiný protikandidát nebyl. Na konec všem zazpíval Petr Spálený se svou kapelou.

K CVVZtce patří i stánky, čajovna, bufet, herna deskových her, hraní na kytary... Na deskovkách jsem se nejen já naučil jednu výbornou hru. A vůbec všeho jsme si užili dosytosti. Na poslední noční - ranní čajovnu jen tak nezapomenu.

Po návratu domů byly pouhé čtyři naspané hodiny za víkend opravdu znát. Ale CVVZtka vždy stojí za to!


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama