CVVZ 2006 - Ostrava

23. února 2007 v 22:19 | Zbycho |  CVVZtky
Snad nikdy v životě jsem nepropadl takovému odjezdovému pesimizmu, jako při stíhání odjezdu vlaku v ten den, kdy se odjíždělo do Ostravy na CVVZtku. Inter City s místenkou, "to už nemohu stihnout." Nevím jak se to stalo, ale byl jsem rád, že sice splaven, ale sedím správným směrem, ve správném vlaku. Cestou se debatilo, trochu zpívalo při kytaře a trochu spalo.
Z nádraží do místa dění naše skupinka, na rozdíl od skupinek jiných, dorazila přímo, bez jediného zabloudění. Škola, kde se odehrával nocleh, častěji nespaní a programy, na mne neudělala příliš vábný dojem. Poměrně časně vydáváme se s Janou a Jirkou B. dělat nástěnku bez zdržujících zastávek v herně her deskových. To bylo evidentně tím, že v cestě žádná nebyla. Pravda byla, že na chodbách s nástěnkami to chtělo více světla, na prohlídku prezentací ve staré škole a tomu odpovídající osvětlení, navíc zřejmě se snahou šetřit elektrickou energii, to chtělo občas skoro baterku.
Letos byla nabídka programů poměrně pestrá a nabytá. Také jsem si zaškrtával o sto šest. A když viděl jsem výsledek, říkal si, že tento vzdělávací maratón nemohu vydržet. Já, který usínám po 20ti minutách nečinnosti. Takže jsem škrtal. Škrtal s tím, že se jeden půl den podívám po Ostravě, když už tam jedu. Nakonec jsem se stejně nikam nepodíval.
Na Ostravskou CVVZtku jsem se dlouho těšil a možná si ji až příliš idealizoval. Protože už mám s čím porovnávat, stejně jako další staří kořeni, nebylo to takové, jak jsme očekávali. Už úvodní rituál byl myšlenkově zajímavý, stejně tak choreograficky jako stínové divadlo, ale holky s mikrofony mladé a úroveň přednesu místy nepříliš kulturní.
Pak třeba programy. Byla evidentně smůla, že jsem vychytal pár nevychytaných. Například vůbec se nedostavil lektor, tak jsme si asi po dvaceti minutách začali seminář sami. Tento problém nenastal jednou. Jednou byl zase seminář přesunut do jiné místnosti, aniž by bylo oznámení na dveřích a to jsem přišel jen o pár minut později. Můj druhý seminář o noční obloze pro děti se přesouval do jiné třídy, protože od třídy, kde se měl konat, se nemohl najednou najít klíč. Že jsem měl v požadavku kopírování materiálů pro účastníky, bylo fajn, ale kdybych to výslovně neurgoval, nic nebylo.
Nápad s časy na jídlo nebyl špatný, problém se ale naskytl, když se do vymezeného času už díky přihlášeným programům nikdo nevešel a bylo plno. Sice se to pak řešilo na místě, ale i tak s tím byly problémy.
A ještě jedna negativní věc. Když už není objednané a zaplacené tričko v objednané velikosti, je opravdu na pováženou. Tolik té negativní kritiky z pohledu náročného účastníka.
Samozřejmě CVVZtka je a byla vždy přínosem a je na co pěkného vzpomínat. Třeba na zajímavou "bunkrovou" čajovnu a spontánní noční zpívání. Na lidovou obsluhu bufetu. Pro mne byli zajímavé
i stánky a prezentace. Fajn byl i závěrečný rituál a volba pořadatelského města za dva roky. Obzvlášť povedená byla scénka, kdy se představovali jednotliví pořadatelé CVVZtek jako turisté, čím dále do minulosti, tím dobovější turistické vybavení :-). Při volbě účastníci dostali provázky a pak jen navazovali podle toho, komu chtěli dát hlas. Výsledek byl opravdu těsný, jen o pár provázků vyhrál Přerov nad Brnem.
Že jsem se ještě nezmínil o herně? Ano, letos s účastí víc než slabota. Jednou jsme chvilku hráli Bang, což je jistě dobrá hra, ale já ji doposud nějak nevstřebal, pak jsme zkoušeli jednu znalostní, tuším že Česko se to jmenuje a pak přišlo na zkoušku Metro. Metro celkem zaujalo nejen mne a proto ho už máme zakoupené v klubovně.
Na závěr jedna z těch nejkrásnějších věcí na CVVZtce, byl rozhodně koncert Wabiho Daňka bez nemocného Dvořáčka. Pěkný koncert s vyprávěním a humorem a dojemným přáním k Wabiho narozeninám.

Programy:
1) První můj seminář byl od Jaroslava Mussura Biolka -- Akce pro rodiče s dětmi. Už jsem na tom jednou byl, zkusil jsem znovu. Pro nováčky jistě zajímavé, já několik postřehů z vyprávění pochytil. Pro mne přínosnější, než tuším loni. A na diáčky se dobře kouká. Kdo chce něco takového pořádat, doporučuji.
2) Bodovací systém - nástroj motivace, Petr Mika. O bodování v čistě chlapeckém oddíle.Víc se věnovat bodování už snad nedá. Kam se hrabu ve svých oddílových počátcích :-). Zde mají vše propracované již elektronicky, ono už jen tak ručně by to snad ani nešlo. U některých účastníků semináře toto bodování narazilo na odpor, zdali ty děcka pak již nedělají věci jen kvůli bodům. Dobrou argumentací se ale dostanete k tomu, že nedělají. Je to motivace i když i toto másvé pro a proti. Zajímavé.
3) Dotační MŠMT a jejich vyúčtování - nedostavil se lektor, přesunuto
4) Tábor v dešti - nedostavila se lektorka (Michaela Vavrušková), protože prý musela dlouho stát frontu na oběd a i lektor musí jíst, že! Jestli to tak bylo, no tak to no comment.
5) Smysluplné projekty pro roverský věk, Michal Medek. Jednalo se o náměty na přírodovědnou činnost, resp. konkrétní projekty ve spolupráci s nějakým sdružením. Zajímavé.
6) Organizace a produkce velkých akcí, Pavel Bobr Hofrichter (Borovice.cz). Pravý opak přístupu než v bodu 4). Bobrovi nebylo evidentně dobře a přesto se seminář konal. Člověk, který ví o čem mluví a je od koho se učit. Vždy doporučuji.
7) Hry XXL, Petr Irbis Mišík. Dělají zajímavé víkendové akce pro děti a dospělé, hodně dělané na efekty a vybavení. Pochytil jsem pár zajímavých postřehů na hry.
8) Pojďte si hrát, Ivana Lhotáková. Připadal jsem si trochu divně sám mezi těmi ženami, co dělají v mateřských školkách. Bylo to pohodové vyprávění, klasicky typu jak to děláme my.
9) Jak vyrobit vedoucího, Jiří Pudich. Tak nevím, jestli už jsem byl tak unaven, ale z tohoto semináře mám jednu nic neříkající poznámku a nic se nepamatuji :-).
10) Netradiční hudební nástroje, Luboš Mansfeld. Pěkná oddychovka před odjezdem. Povídání s ukázkami na co vše se dá hrát a jak to vyrobit. Na konci se všichni vrhli na nějaký nástroj. Já také. Není těžké uhodnout, co jsem popadl. Nebo snad ano? :-)

CVVZ Ostrava 16. - 19.11.2006
Stálých účastníků: 956
Denní účastníci: 128
VIP účastníci: 18
Lektoři: 202
Pořadatelé: 141
Celkem 1 445 lidí
Dřisty z ďury (zpravodaj CVVZ) ke stažení v pdf: 1. číslo, 2. číslo, 3. číslo, 4. číslo
Stránky CVVZtky: www.cvvz.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama